“DÖRT DUVAR Saraybosna” Los Angeles’da, en iyi film ve seyirci özel ödülünü aldı.

10 years, 3 months ago Comments Off on “DÖRT DUVAR Saraybosna” Los Angeles’da, en iyi film ve seyirci özel ödülünü aldı.
Posted in: Ana Sayfa

Los Angeles Türk Film Festivali kapsamında verilen kısa film ödülleri sahiplerini buldu.

ABD’deki genç Türk sinemacıların girişimi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosluğu’nun destekleriyle ilki düzenlenen festivalde ‘En İyi Kısa Film’ ödülünü ‘Dört Duvar Saraybosna’ filmiyle Nadim Güç aldı.  Nadim Güç’ün filmi, ayrıca ‘Seyirci Ödülü’nü de kazandı. Ayşegül Şahinbozkır ‘Süt’, Adem Demirci ise ‘Korkuluk’ filmleriyle ‘Jüri Özel Ödülleri’ne layık görüldü.

Nadim Güç ödül 4

Los Angeles Türk Film Festivali’nde finalde 10 kısa film yarıştı. Los Angeles’a davet edilen finalistler, tarihi Mısır Sineması’na kırmızı halıdan geçerek ödül törenine geldi. Törene, festivalin jüri üyeleri Derviş Zaim, Alin Taşçıyan, Güney California Üniversitesi Animasyon ve Dijital Sanatlar Bölüm Başkanı Kathy Smith ile Califonia Üniversitesi Televizyon, Dijital Medya Bölüm Başkanı Barbara Boyle ve Los Angeles Sanat Müzesi Film Küratörü Elvis Mitchell’ın yanı sıra Semih Kaplanoğlu, Yeşim Ustaoğlu ve Hollywood’dan bazı simalar da hazır bulundu.

Nadim Güç Los Angeles Türk Filmleri Festivali ödül

Nadim GÜÇ

Comments are closed.

\"dört duvar saraybosna\" hakkında Tweetler